fanzin

basit-1

Fanzin

Fanzinin ne olduğundan çok sizin ne anlamlandırdığınız önemlidir. Dünyayı yöneten anlamların içine sokuşturun artık kendi anlamlarınızı. Algıları yöneten her şey gibi kendini yönetebilen insanlardan olmalı özgür olan her ruh. Fanzin ise kaygılarımızı arka plana atan bir kapı bizim için. Basitçe bir hayat yaşamak için karmaşıklaşmış her şeyden arınma çabası. Bu çaba da karmaşık değil elbette. Sabırla geçilen labirentler, zihnin dinginliği ve zamanın gücünü kullanarak basitçe aşılacak.

Basit?

Kültürlerin basit kelimesine yükledikleri anlamlara takılmadan sadece sadeliğin ve doğruluğun anlamının içinden çıkan bir kelime. Sadece kelime olmakla kalmayıp zamanın içinde ruhunun oluşmasıyla farklı bir kültür oluşturma adına basitçe bir hareket.
Hayatın basit olduğunu doğanın kendi akışından sisteminden anlayabilirsiniz. Ağaçların tartışmaya girmeden yeşerip meyve vermeleri, birbirlerine hırslanıp doğaya zarar vermeden yaşamalarından belli her şey. Biz mantıksız canlıların anlamsız hırsları ve kaygılarıyla karmaşa büyüyor. Mesele sadece bu.